loading
Tur Kodunu Yazınız

Diyarbakır Kalkışlı Doğu Ve Batı Karadeniz Turu

01 Haziran 2021 Salı | Kesin Kalkış
Doğu Ve Batı Karadeniz Turu

Diyarbakır Kalkışlı Doğu Ve Batı Karadeniz Turu

Son 10 Kişi
TL 1.800,00
TL 1.400,00 / Kişi Başı
DĞBTKRD-21
01 Haziran 2021 Salı
4 Gece - 5 Gün
Diyarbakır Çıkışlı
Otobüs ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

1.Gün: DİYARBAKIR ÇIKIŞ 

Değerli misafirlerimiz, sizleri daha önce belirlemiş olduğunuz noktaların önünden alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz boyunca profesyonel kokartlı turist rehberi eşliğinde geçeceğimiz güzergâhlar hakkında tek tek bilgi alıyoruz.


 

2.Gün: AMASYA – SİNOP – SİNOP CEZAEVİ

Değerli misafirlerimiz, Amasya da alacağımız sabah kahvaltısından sonra Amasya şehir turuna çıkıyoruz. Bir sonraki durağımız Amasya kalesi. Anlatımdan sonra bir diğer durağımız Pontus krallarının mezarlığı olan kral kaya mezarlığı. Harşena Dağı’nın güney eteklerine, kalker kayalara oyularak yapılmıştır. Oradan çıkıp kısa bir yolculuktan sonra Sinop’a geçiyoruz. Mutlu şehrin "mutsuzluk" müzesi: Tarihi Sinop Cezaevine uğruyoruz.  Anadolu’nun Alkatrazı" olarak anılan tarihi Sinop Cezaevi, turizmde son yıllarda ön plana çıkan bir kavram olan "hüzün turizmi"nin Karadeniz durağındaki nokta olarak gösteriliyor. Ardından konaklayacağımız otele geçiş yapıyoruz.


 

3.Gün: SAMSUN – BANDIRMA VAPURU – ORDU – GİRESUN

 

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Samsun şehir turu yapıyoruz. Hemen akabinde  Mustafa Kemal Atatürk’ü kurmaylarıyla birlikte 9. Ordu Müfettişi olarak İstanbul’dan Samsun‘a getiren Bandırma Vapuru, aslına uygun olarak yeniden inşa edilerek Bandırma Vapuru Müzesine çevrilen bölgeye geçiyoruz. Oradan çıkıp kısa bir yolculuktan sonra orduya geçiyoruz. Ordu da teleferik için misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Serbest zamandan sonra Giresun’a geçiyoruz. Giresun’u panoramik görmek için Giresun seyir tepesine çıkıyoruz. Ardından konaklayacağımız otele geçiş yapıyoruz. (La Quinta by Wyndham Otel Giresun)


 

4. Gün TRABZON – AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – UZUNGÖL – ÇAY FABRIKASI – AYDER YAYLASI

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Tuğra Basan, kimine göre dört köşe, kimine göre de masa anlamında “Trapezos” kelimesinden adı gelen Trabzon’u gezmek için Ayasofya (Camisine) geçiyoruz. Kilise olarak yapılmış olan, 1461 yılında şehri fetheden Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye çevrilen, zamanın vakıf eserinde tarihi yâd edeceğiz. Daha sonra 19.yy başlarında, tamamen Trabzon panoramalı Soğuksu sırtlarına yapılmış olan 4 katlı Atatürk Köşkü geziliyor. Ulu Önder Atatürk’ün 3 kez ziyaret ettiği Trabzon’da konakladığı bu mekanda ki yakın tarihe ait eserlerden çok şey öğreneceğiz. Trabzon’a özgü gümüş ve kuyum sanatının telkâri, hasır ve kazaziye örneklerini görebileceğimiz atölyelerini ziyaret ve alışveriş sonrası verilen serbest zamanı takiben Ülkemizde çay üretiminin yüzde doksanının bulunduğu Karadeniz Bölgemizde cay fabrikasına gidiyoruz. Çayın ülkemize giriş tarihini ve evrelerini öğrendikten sonra, ardından öğle yemeği için meşhur Akçaabat köftesi için Yomra’da öğle yemeğimizi alıyoruz. Dinlendikten sonra Uzungöl gezimizi başlatıyoruz. Haldizen deresinin önünü kapatılmasıyla oluşan gölde Orman ve yeşile doyup burada misafirlerimize aktivitelere katılmaları için serbest zaman veriyoruz. Hemen ardından Uzungölün en güzel konumuna sahip Sezgin otelde konaklıyoruz. Akşam yemeği otelimizde


 

5. Gün AYDER, ÇAMLIHEMSİN, PALOVİT, ZİR KALE, ÇİNCİVA KÖPRÜSÜ, ZİPLİNE

 

Sabah kahvaltımızı Ayder ’de otelimiz de aldıktan sonra Ayder ‘de bulunan gelin tülü şelalesi ve doğasını, havasını içimize çektikten sonra Karadeniz’in olmazsa olmazı olan Çamlıhemşin’de de bunun en güzel örneği olan Fırtına Deresi’nde Kaçkar ve Verçenik Vadilerinden gelenElevit, Palovit ile Hala (Ayder) derelerinin birleşmesinden oluşarak bize yol boyunca eşlik ediyor. Burada Karadeniz’de bulunan 300 tane endemik bitkiyi bir arada bulacağınız Karadeniz’in en hızlı debisine ait Palovit şelalesini, oradan Zil Kale ve Çinciva Köprüsünü geziyoruz, oradan Öğle yemeği için Fırtına deresinde öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Zipline ve Rafting yapmak üzere hazırlanıyoruz. Burada yaşanan heyecan dolu dakikalar ardından. Hemen ardından konaklayacağımız otellimize geçiyoruz. Otelimiz Fırtına dersine olan manzarasıyla sizlere eşsiz bir manzara sunacaktır. (Hanedan Suit Hotel )


 

6. Gün: BULUT ŞELALESİ ( TAR ŞELALESİ ) – BORKÇA KARAGÖL


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Çamlıhemşin yolu  üzerinde bulunan Tar Deresi Kanyonu’na giderek gidiş geliş ortalama 2 saat sürecek olan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzü muhteşem Bulut Şelalesi’nin eşsiz manzarası ile taçlandırıyoruz. Burada siz değerli misafirlerimize manzarayı izleme ve resim çekmeniz için yeterli süreyi tanıyoruz. Ardından Artvin’in Borçka ilçesi sınırlarında yer alan ve doğal haliyle bozulmadan günümüze ulaşmış olan Karagöl’e (EXTRA 40 TL)  hareket ediyoruz. Borçka ilçesinde Çoruh Nehri kıyısında bizleri bekleyen minibüslere binerek yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk sonrasında Karagöl’e ulaşıyoruz. Karagöl’de vereceğimiz serbest zaman sonrasında tekrardan otobüsümüze dönerek ekstra gezimizi tamamlıyor ve programımızı sonlandırıyoruz.ve dönüş yoluna geçiyoruz.


 

7. Gün: DİYARBAKIR VARIŞ

Sabah 05.00 Diyarbakır’a varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi daha önce belirlenmiş noktalara bırakıp bir başka turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

karadeniz,tur,organizasyon,diyarbakır,mardin, batman, mitratur, samsun, sinop, tur, ets, joly, batum turu, karadeniz turu, yurtdışı turu,

REZERVASYON DETAYLARI

Diyarbakır Kalkışlı Doğu Ve Batı Karadeniz Turu

4 Gece - 5 Gün, Otobüs ile Ulaşım

Tur Tarihi :

01.06.2021

Konaklama :

Ulaşım :

Otobüs ile Ulaşım

1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

2800 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar