loading
Tur Kodunu Yazınız

Diyarbakır Çıkışlı Büyük Ege Turu

20 Temmuz 2021 Salı | Kesin Kalkış
Ege Turu

Diyarbakır Çıkışlı Büyük Ege Turu

Son 10 Kişi
TL 1.600,00 / Kişi Başı
EGE-21
20 Temmuz 2021 Salı
4 Gece - 5 Gün
Diyarbakır Çıkışlı
Otobüs ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

1.Gün: DİYARBAKIR ÇIKIŞ

Saat 10:00’da Diyarbakır Ninova Avm önünden hareket ediyoruz. Mitratur'un zengin otobüs içi ikramları ile yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.Gün: AYVALIK – CUNDA ADASI – ŞEYTAN SOFRASI

Sabah saatlerinde Ayvalık’a ulaşıp kahvaltımızı yaptıktan sonra sakız dondurması ve lokmasıyla ünlenmiş Cunda adasına ulaşıyoruz. Cunda adasını fotoğrafladıktan sonra sakız dondurmasını ve lokmasını tadabilmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Çamlık mevki’de bulunan muhteşem manzarasıyla ziyaretçilerine görsel bir şölen sunan Şeytan sofrasına ulaşıyoruz. Burada rehberimizden Şeytan sofrasının hikayesini dinledikten sonra manzaraya karşı oturup çay ve kahvelerimizi içiyoruz. Şeytan sofrası ziyaretimizden sonra çok yakın bir noktada bulunan Sarımsaklı plajına ulaşıp ege denizinin muhteşem mavi sularında yüzme molası veriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Sarımsaklı’da bulunan otelimizde.

3.Gün: FOÇA - ÇEŞME - ALAÇATI - İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından antik dönemde Anadulu’da yaşamış fransa’nın meşhur sahil kenti Marsilya’yı da kurmuş olan foça’ya gidiyoruz. Eski foça’nın sokaklarını gezdikten sonra sabah kahvelerimizi içmek için foça sahilinde serbest zaman veriyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamandan sonra Türkiye turizmi’nin gözbebeği olan Çeşme’ye ulaşıyoruz. Burada ilk olarak 1508 yılında II. Beyazıt tarafından yaptırılan deniz manzaralı Çeşme kalesini geziyoruz. Daha sonra çeşme meydanından geçerek, yıkımdan ilginç bir şekilde kurtulmuş ve aynı zamanda Çeşme’nin tek kilisesi olan Haralambos kilisesini görüyoruz. Ardından vereceğimiz serbest zaman da dileyenler kilisenin hemen yanında bulunan Çınaraltın’da yorgunluk çayı içebilir ya da çeşme çarşısını gezebilirler. Serbest zamanın ardından antik dönemde ismi Agrillia olan Alaçatı’ya ulaşıyoruz. Kendine özgü birbirinden etkileyici taş mimarisi evleri, asma bahçeleri, yel değirmenleri, rüzgar gülleri ve bol rüzgarı ile ünlü bu güzel kasabada bulunan pazaryeri camisini geziyoruz. Daha önce bir kilise olan bu caminin içinde hala bütün ihtişamı ile ayakta duran ikonastasis’i rehberimizin anlatımları eşliğinde görüp fotoğraflıyoruz. Alaçatı’da vereceğimiz serbest zamanın ardından İzmir’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün: ŞİRiNCE – MERYEM ANA – EFES ANTİK KENT

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sabahattin Ali’nin sırça köşk kitabındaki bir hikayeye de konu olan eski adıyla Çirkincem ama oldukça şirin bir köy yerleşimi olan Şaraplarıyla ünlü Şirince’ye varıyoruz. Şirince’nin Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında gezdikten sonra bu güzel köyün meşhur şaraplarından tatmak için bir şarap evine gidiyoruz. Dileyenler burada meşhur meyve şaraplarından satın alabilirler. Daha sonra közde kahve içmek için köy meydanında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından Katolik dünyası için oldukça kutsal kabul edilen Meryem Ana evine ulaşıyoruz. Meryem Ana gezimizden sonra yaklaşık 100 yıldır kazılan ve kazıları hala devam eden Türkiye’nin en önemli ana yerlerinden biri olan Efes antik kentini geziyoruz. Bu muhteşem kenti gördükten sonra Marmaris’e doğru yola çıkıyoruz. Sonra Marmaris’teki otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

5.Gün: MARMARİS – TEKNE TURU

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Marmaris’in eşsiz koylarını keşfetmek üzere Marina’dan teknemize binip gün boyu sürecek tekne turuna çıkıyoruz. Dileyenler yüzme molalarında tekneye yanaşan Jetskilere binebilir. (Ekstra) Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

6.Gün: PAMUKKALE – TRAVENTENLER - HİERAPOLİS

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası Pamukkale’ye varıyoruz. Dünya’da benzeri sadece İtalya’nın Travertina isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakıyor. Burada yürüyüşe izin verilen terasta gezerken Denizli ovasına hakim Travertenler’de çekeceğimiz fotoğraflar, güzel bir anı olarak kalacak. Sonrasında antik çağda kutsal havuz olarak bilinen ve suyunun birçok hastalığa iyi geldiği düşünülen sütünlu havuzunu geziyoruz. Kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız Apollon Tapınağı ve onun yanında yer alan, antik çağda Cehennemin girişi olarak bilinen Plutonium Cin deliği’ni görerek rehberimizden bilgiler alıyoruz. Daha sonrasında Anadolu’nun en iyi koruna gelmiş tiyatrolarından olan Hierapolis tiyatrosu’nu ziyaret ediyoruz. Antik kent gezimizi tamamladıktan sonra bir başka MitraTur organizasyonunda buluşmak üzere dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

7.Gün: DİYARBAKIR VARIŞ

Sabah saat 07:30’da Diyarbakır’da oluyoruz. Siz değerli misafirlerimizi daha önce belirlenmiş noktalara bırakıp bir başka turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

REZERVASYON DETAYLARI

Diyarbakır Çıkışlı Büyük Ege Turu

4 Gece - 5 Gün, Otobüs ile Ulaşım

Tur Tarihi :

20.07.2021

Konaklama :

Ulaşım :

Otobüs ile Ulaşım

1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

3200 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar