loading
Tur Kodunu Yazınız

Diyarbakır Çıkışlı Tunceli Munzur Turu

Yeni Sezon Her Hafta Sonu
Tunceli-Ovacık-Munzur Turu

Diyarbakır Çıkışlı Tunceli Munzur Turu

Son 10 Kişi
TL 800,00
TL 650,00 / Kişi Başı
Dersim-21
Yeni Sezon Her Hafta Sonu
Günübirlik
Diyarbakır Çıkışlı
Otobüs ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

 

TUR ÇIKIŞ TARİHLERİMİZ

Her hafta Salı - Perşembe - Cumartesi ve Pazar

 

 

Sabah saat 6:30 da Ninova Avm karşısı Mitatur acentesi önünden hareket ediyoruz.  Profesyonel rehberimiz eşliğinde Eğil ve ilk köy yerleşkesini barındıran Ergani’den geçerek Elazığ’ın Maden ilçesinden Soğuk su tesislerinde mola verip eşsiz doğa manzarası eşliğinde kahvaltımızı (Gözleme, Çay) alıyoruz.  Kahvaltımızın ardından etrafı dağlar ile çevrili yollardan geçerken Rehberimizden gideceğimiz yerler hakkında bilgi alıyoruz. Anlatımlarla birlikte yer yer müzik eşliğinde ritim tutuyoruz.  Ardından Elazığ merkezi 20 km geçtikten sonra Keban Barajı üzerinden feribotlarla Tunceli’nin ilçesi olan Pertek’te iniyoruz.

 

Daha sonra Munzur Vadisi’ne geçiyoruz. Munzur Vadisi Milli Parkı, Tunceli il merkezinden yaklaşık 8 kilometre sonra başlamakta ve Ovacık ilçesi ile Tunceli arasında kalan Munzur Vadisi'ni kapsamaktadır. Türkiye’nin en büyük Milli Parklarından biri olan Munzur Vadisi; endemik bitki türleri, hayvan türleri ile zengin bir flora ve fauna'ya sahiptir. Munzur çayının etrafında Ovacığa doğru yola çıkıyoruz yine yol üstünde Asma köprü üzerinde fotoğraf çektirmek için duruyoruz. Bölgenin kültürüyle ve yerleşkesi hakkından bilgi alıyoruz. Munzur  Baba’nın sitilindeki sıçrayan süt’ün nasıl kaynaklara dönüştüğüne gözelerde şahit oluyoruz.

Burada ilk durağımız doğa ile içi içe Munzur çayının kenarında öğle yemeği oluyor. Öğle yemeğimizin ardından yöre hakkının kurduğu hediyelik stantlarda alışveriş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman veriyoruz. Ardından  bölgenin önemli ziyaret noktalarından olan Ana Fatma ziyaretgahında duruyoruz. Dualarımızı ettikten sonra Munzur Milli parkının içinde yapılan zipline ve rafting yapmak isteyen misafirlerimizle eşsiz doğa manzarası eşliğinde keyifli bir macera yaşıyoruz.

Buradan sonra Tunceli’ye doğru geçiyoruz. Unutulmaz zipline ve rafting macerası ardından Alevilerin kutsal mabedi olan Cem evine geçip burada bir dede ile Alevilik üzerine sohbet ve bilgi alıyoruz. Alışılmışın dışına çıktıktan sonra Doğanın eşsiz havasını alabileceğimiz Tunceli Merkez de (Seyit Rıza Meydanı’nda) serbest zaman veriyoruz. Buradan sonra Diyarbakır a doğru yola çıkıyoruz. Bir başka turda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimiz aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 Diyarbakır'a Varış 22:30'da

munzur turu,munzur gözeleri, tunceli turu, diyarbakır çıkışlı tunceli turu, batman çıkışlı tunceli turu, mardin çıkışlı tunceli turu, tuncelide gezilecek yerler listesi, tunceliye nasıl gidilir, yaz tatili, yaz turları

REZERVASYON DETAYLARI

Diyarbakır Çıkışlı Tunceli Munzur Turu

Günübirlik, Otobüs ile Ulaşım

Tur Tarihi :

28.11.2023

Ulaşım :

Otobüs ile Ulaşım

2 Kişi
Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

650 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar