loading
Tur Kodunu Yazınız

Diyarbakır Çıkışlı Kapadokya Turu

19 Kasım 2021 Cuma | Kesin Kalkış
Kapadokya Turu

Diyarbakır Çıkışlı Kapadokya Turu

Son 10 Kişi
TL 600,00
TL 550,00 / Kişi Başı
KPDKY-21
19 Kasım 2021 Cuma
1 Gece - 2 Gün
Diyarbakır Çıkışlı
Otobüs ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

Turumuzun İlk Günü

Değerli misafirlerimiz, sizleri saat 22:00’de Ninova Avm yanı Shell petrol  önünden alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz boyunca profesyonel kokartlı turist rehberi eşliğinde geçeceğimiz güzergâhlar hakkında tek tek bilgi alıyoruz.


 

Turumuzun İkinci Günü

İlk durağımız Uçhisar Kalesi'nin yanı başında fotoğraf molası. Kapadokya'nın gezilebilen en büyük ve en uzun vadisi olan Güvercinlik Vadisi'nde fotoğraf molası veriyoruz. Öğle yemeğini alıyoruz. Yemekten sonra yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya'nın şirin beldesi Göreme'nin tarihi anlamda en önemli yeri Göreme Açıkhava Müzesi'ni ziyarete gidiyoruz. Müze; kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşuyor. Bu keyifli müze gezimizden sonra Paşabağ Vadisi'nde yanardağlardan püsküren lavların milyonlarca yıl boyunca akarsuların ve rüzgarın aşındırması ile şekillenen mantar şeklindeki peri bacalarını göreceğiz. Paşabağ bir nevi dünyadan eli ayağı çekme mekanı olarak kullanılması nedeniyle Rahipler Vadisi olarak da biliniyor. Peribacalarının arasında keyifli bir yürüyüş yaparak bolca fotoğraf çektikten sonra, peribacalarının şekillerinin bazı canlılara benzetilmesi nedeniyle Hayal Vadisi olarak da adlandırılan Dervent Vadisi'ne gidiyoruz. Yöresel Onyx taşı atölyesinde gezi ve alışveriş için serbest zamanımız var. Sarı, pembe, kırmızı ve beyaz renkte olan Onyx taşı geçmişte, özellikle Hacıbektaş dergahına bağlı kişiler arasında Teslime Taşı olarak bilinen kolyelerin yapımında kullanılmıştır. Dileyen misafirlerimizin deneme fırsatı bulacakları, çanak çömlek yapımı ile ünlü Avanos'a hareket ediyoruz. Avanos, toprağın şekillendirilerek kap, kacağa dönüştürüldüğü ve toprağın sanat olduğu tek merkezdir. Burada da birbirinden güzel peribacalarını görmeniz mümkün. Avanos'taki taş köprüyü, Zelve manzarasını, birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış konak ve evleri görüyoruz. Kapadokya'daki mistik, bilgi dolu, yoğun, yorucu ama keyifli gezimizi sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


 

  Turumuzun Üçüncü Günü

Sabah kahvaltı sonrası mistik yolculuğumuza devam ediyor, Derinkuyu veya Kaymaklı Yeraltı Şehri'ni gezmeye gidiyoruz. Kapadokya bölgesinde yüzlerce yeraltı şehri bulunsada birbirlerine 10 kilometre uzaklıkta bulunan Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri, gerek Ihlara yolu üzerinde bulunmaları gerekse iyi korunmuş ve restore edilmiş olmaları nedeniyle ön plana çıkmaktadırlar. Ihlara Vadisine hareket ediyoruz. Müthiş doğası, vadi içine oyulmuş kiliseleri, Melendiz Çayı'nın büyüleyici görüntüsü ile Ihlara inanılmaz güzellikte bir atmosfere sahip. Vadide tam 380 basamak iniyor ve bugün çok azı ayakta kalan onlarca kiliseyi görüyoruz. Hava şartları müsait ise vadide keyifli bir yürüyüş yapılabilir. Öğle yemeği ardından gerekli molalar verilerek dönüş yolculuğuna geçiyoruz.


 

Turumuzun Son Günü

Sabah saatlerinde Diyarbakır’a varış.


 

Kapadokya turu, diyarbakırdan kapadokyaya, diyarbakır gezi turu,gezi turları,etstur, gezi kulübü, diyarbakır turları, diyarbakırdan turlar, diyarbakır tur firmaları, uygun fiyatlı tur

REZERVASYON DETAYLARI

Diyarbakır Çıkışlı Kapadokya Turu

1 Gece - 2 Gün, Otobüs ile Ulaşım

Tur Tarihi :

19.11.2021

Konaklama :

Ulaşım :

Otobüs ile Ulaşım

1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

1100 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar