loading
Tur Kodunu Yazınız

2021 Yılı Tur Tarihleri Yakında Hizmetinizde | Kesin Kalkış

Son 10 Kişi
TL 1.600,00
TL 1.500,00 / Kişi Başı
292
2021 Yılı Tur Tarihleri Yakında Hizmetinizde
4 Gece - 5 Gün
Diyarbakır Çıkışlı
Otobüs ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

      1.Gün: DİYARBAKIR ÇIKIŞ

Toplanma ve Çıkış Noktası: Saat: 20:00 Ninova Avm Yanı Shell Petrol önünden hareket ediyoruz. Değerli misafirlerimiz, sizleri daha önce belirlemiş olduğunuz noktaların önünden alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz boyunca profesyonel kokartlı turist rehberi eşliğinde geçeceğimiz güzergâhlar hakkında tek tek bilgi alıyoruz.

 

      2.Gün: AMASYA – SİNOP – SİNOP CEZAEVİ

Değerli misafirlerimiz, Amasya da alacağımız sabah kahvaltısından sonra Amasya şehir turuna çıkıyoruz. İlk durağımız Geç Neolitik Erken Kalkolitik Çağ’dan itibaren Tunç Çağı, Hitit, Urartu, Frig, İskit, Pers, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Dönemlerine ait 13 ayrı medeniyetin eserlerini bir arada görüyoruz. Ardından İlhanlılar Dönemi'ne ait 14'üncü yüzyıldan kalma mumyaları gördükten sonra  yürüyerek  II. Bayezid Külliyesi’ne geçiyoruz. Burada II. Bayezid’in padişah olduktan sonra Amasya’ya karşı tutumunu göstermiştir. Caminin bir tarafı, müzenin olduğu imarethane iken diğer tarafı medrese ile birlikte Asırlık ağaçlar ve Şehzade Osman’ın türbesini geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından Yeşilırmak kenarında bulunan tarihi konaklar arasından kısa bir yürüyüş yaparak Yalı evleri dizisindeki en güzel konaklardan biri olan 1865 yılında inşa edilen Osmanlı döneminin en zarif sivil mimari örneklerinden birisi olan Hazeranlar Konağını ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız Yeşilırmak Vadisi boyunca irili ufaklı 23 adet bulunan Antik Çağ yazarı Strabon’a göre Mitridat Krallığı zamanında krallar adına yapılmış Kaya Mezarlarına çıkmak için serbest zaman veriyoruz. Ardından Sinop’a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ardından öğle yemeğimizin ardından yaklaşık 45 dakika sürecek tekne turumuzu yapıyoruz. Akabininde MusMutlu şehrin "mutsuzluk" müzesi: Tarihi Sinop Cezaevine uğruyoruz. Anadolu’nun Alkatrazı" olarak anılan tarihi Sinop Cezaevi, turizmde son yıllarda ön plana çıkan bir kavram olan "hüzün turizmi"nin Karadeniz durağındaki nokta olarak gösteriliyor. Ardından konaklayacağımız otele geçiş yapıyoruz. - Samsun Konaklama (Hampton by Hilton Hotel )

 

      3.Gün: SAMSUN – BANDIRMA VAPURU – ORDU – GİRESUN

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında  19 Mayıs 1919'da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmış olduğu Samsun' un simgesi haline gelen, Avusturyalı Heykeltıraş H. Kriphel' e 1931 tarihinde yaptırılmış Atatürk Onur Anıtı’nı görüp hatıra fotoğraflarımızı çektirdikten sonra, Doğu Park alanı içinde yer alan, zorlu yolculuk sonrasında silah arkadaşlarıyla birlikte Atamızı Samsun’ a ulaştıran Bandırma Vapuru’ nu geziyoruz. Ardından ikinci durağımız olan Ordu’ da kentin sembolü Boztepe’ ye teleferikle çıkma imkânı (Ekstra) bulabileceğimiz teleferik parkta serbest zaman veriyoruz. Boztepe’ de Ordu’yu ayaklarımızın altında hissedeceğimiz keyifli zaman sonrasında ülkemizin kullanılmakta olan en uzun tünellerinden Nefise Akçelik’ ten (3820m) geçip rehberimizden alacağımız bilgiler eşliğinde Giresun Adası’ nı, Pontus Hükümdarı Farnakes döneminde inşa edilen Giresun Kalesi ile Ulu Önderimiz Mustafa Kemal’ in alay muhafızı olan Topal Osman’ın Mezarını aracımızdan panoramik olarak görüyoruz. Serbest zamanımızın ardından konaklayacağımız otele geçiş yapıyoruz. - Giresun New Jasmin Hotel Konaklama

 

  1. Gün: TRABZON – AYASOFYA – SÜMELA MANASTIRI – UZUNGÖL – ÇAY FABRIKASI – AYDER YAYLASI

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, dünyanın en yağlı ve kaliteli fındıklarının üretildiği Giresun sınırında fındık ve fındık ürünleri alışverişlerimizi yaptıktan sonra Tuğra Basan, kimine göre dört köşe, kimine göre de masa anlamında “Trapezos” kelimesinden adı gelen Trabzon’u gezmek için Ayasofya (Camisine) geçiyoruz. Kilise olarak yapılmış olan, 1461 yılında şehri fetheden Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye çevrilen, zamanın vakıf eserinde tarihi yâd edeceğiz. Daha sonra (T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Sümela Manastırı 2015 yılından beri yenileme ve güçlendirme çalışması içerisinde olduğundan ve açılış tarihi kesinleşmediğinden manastır içerisine ziyaret yapılıp yapılmayacağını dönem koşulları belirleyecektir. Ne kadarı açık ya da kapalı olsa da Milli Park’ a gidilecektir) Keyifli anlarımızın ardından otobüsümüze biniyor. Ardından  Ülkemizde çay üretiminin yüzde doksanının bulunduğu Karadeniz Bölgemizde cay fabrikasına gidiyoruz. Çayın ülkemize giriş tarihini ve evrelerini öğrendikten sonra, ardından öğle yemeği için meşhur Çamburnu’nda denize sıfır bulunan Hancıoğlu restoranta balık veya tüm et çeşitleri bulabileceğimiz tesiste yemek molası veriyoruz. Dinlendikten sonra Uzungöl gezimizi başlatıyoruz. Haldizen deresinin önünü kapatılmasıyla oluşan gölde Orman ve yeşile doyup burada misafirlerimize aktivitelere katılmaları için serbest zaman veriyoruz. Otelimiz Sezgin Otel; :Uzungöl manzarasına sahip Türkiye’nin en yaşlı çam ağaçlarının içinde bulunmaktadır. Akşam otelimizin restoranında canlı müzik keyfini yaşıyoruz.

  1. Gün: SARP SINIR KAPISI, GANİO KALESİ, POSEDİON VE MEDEA HEYKELİ. KATEDRALLER, PİAZZA MEYDANI, ŞEHİR MERKEZİ

NOT: Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği T.C vatandaşları Gürcistan’ a yeni Çipli T.C Kimlik Kartı veya pasaport ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (ehliyet vs.) geçiş yapılamamaktadır. T.C vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin Batum’ a geçişleri için noterden onaylı MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir. 15 Yaşından büyük misafirlerimiz için fotoğraflı nüfus cüzdanı gereklidir. T.C vatandaşı olan misafirlerimiz 50 TL olan harç pulu ücretlerini kendileri ödeyeceklerdir. 

 

Sabah kahvaltımızı Uzungöl deki otelimiz de aldıktan sonra Batum Sarp sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Rehberimizin verdiği bilgiler ardından, Sarp Sınır Kapısında giriş işlemlerimizi tamamlayıp, Gürcistan /Adjara bölgesine geçiyoruz. Hz. İsa` nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias` ın mezarının da bulunduğu Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio- Apsaros Kalesi' ni aracımızdan görüyor ve Batum şehir merkezine doğru devam ederken Sovyet Rusya döneminde Rus askerlerin eğitim alanlarını görüyoruz. Bayburt' tan doğup Batum sınırlarına kadar kendine keskin çizgiler oluşturan Çoruh Nehri' ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü' nü görerek şehir merkezine devam ediyoruz. Gürcistan’ ın iki Özerk bölgesinden Adjara Özerk Bölgesinin yönetim merkezi Batumi’ de Tarihi Orta Camii, Piazza Meydanını, Piazza Saat Kulesini, Gürcü Ortodoks Kilisesini(dışından), Ermeni Kilisesini(dışından), Avrupa Meydanını, Medea Heykeli ' ni, Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını, Batum Limanı' nı yeni oluşturulan yüzüyle görüyoruz. Batum Bulvarı' nda gezinti yaptıktan sonra Türk Konsolosluk binamızı da görüp sizlere küçük bir serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında tekrar Sarp’ a dönüp çıkış işlemlerimizi hallediyor ve sonra Arhavi – Fındıklı – Ardeşen üzerinden 50 eko sistem arasında bulunan Fırtına Vadisi’ ne giriş yapıyoruz. Adına yakışır bir şekilde bizleri karşılayan Fırtına Deresi boyunca yapacağımız yolculuğumuzda doğaya bir kez daha hayran kalacağınızdan eminiz. Dere kenarında bulunan Aziziya otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizin ardından Mitratur olarak siz değerli misafirlerimiz için horon ekibini getiriyoruz. Burada hep birlikte eğlendikten sonra dinlenmek için serbest zaman veriyoruz.

 

  1. Gün: AYDER, ÇAMLIHEMSİN, PALOVİT, ZİR KALE, ÇİNCİVA KÖPRÜSÜ, ZİPLİNE

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Ayder ’e doğru yola çıkıyoruz. Ayder’de bulunan gelin tülü şelalesi ve doğasını, havasını içimize çektikten sonra Karadeniz’in olmazsa olmazı olan Çamlıhemşin’de de bunun en güzel örneği olan Fırtına Deresi’nde Kaçkar ve Verçenik Vadilerinden gelenElevit, Palovit ile Hala (Ayder) derelerinin birleşmesinden oluşarak bize yol boyunca eşlik ediyor. Burada Karadeniz’de bulunan 300 tane endemik bitkiyi bir arada bulacağınız Karadeniz’in en hızlı debisine ait Palovit şelalesini, oradan Zil Kale ve Çinciva Köprüsünü geziyoruz, oradan Öğle yemeği için Fırtına deresinde öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Zipline ve Rafting yapmak üzere hazırlanıyoruz. Burada yaşanan heyecan dolu dakikalar ardından, Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz.

 

  1. Gün: DİYARBAKIR VARIŞ

Sabah 06.00 Diyarbakır’a varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi daha önce belirlenmiş noktalara bırakıp bir başka turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

REZERVASYON DETAYLARI

4 Gece - 5 Gün, Otobüs ile Ulaşım

Tur Tarihi :

23.05.2020

Konaklama :

Ulaşım :

Otobüs ile Ulaşım

1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

3200 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar