loading
Tur Kodunu Yazınız

Diyarbakır Çıkışlı Kars - Sarıkamış ve Erzurum Turu

Yılbaşı Özel
Kars - Sarıkamış ve Erzurum Turu

Diyarbakır Çıkışlı Kars - Sarıkamış ve Erzurum Turu

Son 10 Kişi
TL 4.200,00
TL 2.999,00 / Kişi Başı
KARS
Yılbaşı Özel
1 Gece 2 Gün
Diyarbakır Çıkışlı
Otobüs ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

???? YILBAŞINA ÖZEL KARS - ÇILDIR GÖLÜ - SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ & ERZURUM TURU⛷

TUR TARİHLERİ

 

30 ARALIK- 2 OCAK

 

Tur Ücreti :2999 ₺

 

YILBAŞINA ÖZEL KARS – SARIKAMIŞ ERZURUM TURU

 

1.GÜN

Akşam saat 23.30’da Ninova Avm karşında Mitratur önünde hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde serhat şehri kars’ta sabah kahvaltımızı alıyoruz. İlk durağımız Unesco Dünya Miras listesine eklenen 1001 kiliseli şehir olarak tarihte isminden sıkça söz ettirmiş ve Ermenilere başkentlik yapmış Ani Harabeleri... Ermenistan sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın kıyısına kurulmuş bu önemli yerleşim yeri, günümüzden bin yıl önce 100.000 kişinin üzerinde nüfusa ev sahipliği yaparken günümüzde ise bir harabe konumundadır.

 

Volkanik renkli taşlarla yapılmış kiliseler ve katedrallerin kar üzerindeki renk cümbüşü sizleri kendisine hayran bırakırken, Türklerin Anadolu’da inşa ettikleri ilk cami olan Ebu-l Menuçehr Camii'nin Arpaçay’ı ve Ermenistan sınırını kapsayan manzarası birbirinden güzel fotoğraflar çekmenize olanak sağlayacaktır. Keseli Kilise, Resimli Kilise,Büyük Katedral (Fethiye Camii),Surlar, Aslanlı Kapı, Emir Manuçehr Camii gibi önemli eserleri gezip Selçuklu sarayını dışardan gördükten sonra Ani Harabeleri’ndeki gezimizi sonlandırıyor ve kış aylarında buz tutması ile bilinen ve üzerinde atlı kızak turları yapılabilen Çıldır Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Burada öğle yemeğimizi aldıktan sonra gezimize başlıyoruz. Çıldır Gölü’nde balıkçıların Sarı Balık (sazan) olarak adlandırdıkları balıkları avlamak için, buz tutmuş gölün yüzeyinde oyuklar açarak attıkları ağları toplamalarını da seyretme imkanı bulabileceğimiz bu keyifli noktada atların çektiği kızaklarla Çıldır Gölü’nün üzerinde kızakla kısa bir tur atma keyfini yaşamayı da ihmal etmiyoruz. Kızak turumuzun ardından Kars şehir merkezine hareket ediyoruz. İlk durağımız , Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile cami’ye çevrilen Fethiye Camii. Sonrasında Havariler Kilisesine (Kümbet Camii) geçiyoruz . Dış cephesinde yer alan 12 Havari sembolüyle bilinen ve dönem dönem kilise ya da cami olarak kullanılmış bin yıllık bir başyapıtı görüp fotoğraflama imkanı bulduktan sonra Kars Kalesi’ne çıkıyoruz. Tüm şehrin ayaklarınızın altında görülebildiği bu noktada Kars şehrinin manzarasına karşı içeceğimiz çaylarla içimizi ısıtıp, Kars kültürünü daha yakından tanımamızı vesile olacak olan Aşıklar Evi ziyaretimizi tamamlıyoruz. Sonrasında konaklama ve akşam yemeğimizi almak üzere otelimize yerleşiyoruz. Yeni yılımızı Kars sokaklarında veya Türk Gecesi (İsteğe bağlı Exstra) ile sonlandırıyoruz.

 

 

 

2.GÜN

Erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, aracımızla SARIKAMIŞ’a hareket ediyoruz. İlçe merkezinde kısa bir tanıtım turu yaparak, Doğu Anadolu'da Osmanlının Ruslara karşı mücadelesinde tarih sayfalarına 22 Aralık 1915 Sarıkamış Harekâtı olarak geçen ve 90 bin Mehmetçiğimiz anısına düzenlenmiş merkezdeki Şehitliği ziyaret ediyoruz. Ardından, Ruslar döneminde kraliçe KATERİNA için yaptırılan AV KÖŞKÜ’nü görüyor ve Obsidyen Taşı'nın işlenmesiyle yapılan hediyelik eşya alışverişi için mola veriyoruz. Buradan kristal kar olarak adlandırılan, dünyada kaymak için en iyi yerlerden biri olan  SARIKAMIŞ KAYAK MERKEZİ’ne geçiyoruz. Serbest zaman esnasında beyaz kış görüntülerini fotoğraflayıp, karlar üzerinde eğlenceli anlar yaşıyoruz. Unutulmaz güzel anılarımızla Sarıkamış Kayak Merkezinde ayrılarak  ardından otobüsümüze biniyor ve Allahuekber Dağlarının muhteşem manzarası eşliğinde Horonsan, Pasinler üzerinden Erzurum’a ulaşıyoruz.  Erzurum'un sembolü haline gelen bir Selçuklu eseri olan Hatuniye Medresesi de denilen Çifte minareli medreseyi, ardından Selçuklu Cami-i Kebir’lerinin ilk ve en önemli örneği olan Sultan 4. Murat zamanında yiyecek deposu olarak kullanılan Ulu Cami’yi panoramik olarak görüyor. Erzurum’da olmazsa olmazlardan olan çağ kebabını yiyerek Diyarbakır’a doğru geri dönüşümüz başlıyor.

 

 

256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar