loading
Tur Kodunu Yazınız

Diyarbakır Çıkışlı Doğu Karadeniz Turu ( 1 Gece - 2 Gün )

20 Mart 2020 Cuma - 24 Mart 2020 Pazartesi | Kesin Kalkış

Diyarbakır Çıkışlı Doğu Karadeniz Turu ( 1 Gece - 2 Gün )

Son 10 Kişi
TL 500,00
TL 450,00 / Kişi Başı
11221
20 Mart 2020 Cuma - 24 Mart 2020 Pazartesi
1 Gece - 2 Gün
Diyarbakır Çıkışlı
Otobüs ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

1.Gün: Diyarbakır Çıkış

Toplanma ve Çıkış Noktası: Saat: 20:45 NinovaAvm Yanı Shell Petrol önünden hareket ediyoruz Değerli misafirlerimiz, sizleri daha önce belirlemiş olduğunuz noktaların önünden alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz boyunca profesyonel kokartlı turist rehberi eşliğinde geçeceğimiz güzergâhlar hakkında tek tek bilgi alıyoruz.

2.Gün: TRABZON – SÜMELA MANASTIRI – UZUNGÖL – ÇAY FABRIKASI – AYDER YAYLASI

Değerli misafirlerimiz, Zigana dağlarında alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Tuğra Basan, kimine göre dört köşe, kimine göre de masa anlamında “Trapezos” kelimesinden adı gelen Trabzon’Un Maçka İlçesi'nin Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere vadisine hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı’na geçiyoruz. Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte bulunan yapı, bu konumuyla manastırların şehir dışında, ormanlarda, mağara ve su kenarlarında kurulmuş. Burada rehberimiz manastırla ilgili detaylı bilgi alıyoruz. verilen serbest zamanı takiben Ülkemizde çay üretiminin yüzde doksanının bulunduğu Karadeniz Bölgemizde cay fabrikasına gidiyoruz. Çayın ülkemize giriş tarihini ve evrelerini öğrendikten sonra, Çay fabrikası’na geçiyoruz. Soframıza gelen çayın yapılışı ve çay tadımlarını yaptıktan sonra Uzungöl gezimizi başlatıyoruz. Haldizen deresinin önünü kapatılmasıyla oluşan gölde Orman ve yeşile doyup burada misafirlerimize aktivitelere katılmaları için serbest zaman veriyoruz. Hemen ardından Fırtına deresinden Çamlıhemşin üzerinden Ayder yaylası gezimiz başlıyor. Ayder ‘de bulunan gelin tülü şelalesi ve doğasını, havasını içimize çektikten sonra Ayder yaylasında bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği eşliğinde horonun merkezi olan Rize yöresine ait oyunlar oynadıktan sonra odalarımıza geçiyoruz.

3.Gün: AYDER, ÇAMLIHEMSİN, PALOVİT, ZİL KALE, ÇİNCİVA KÖPRÜSÜ, GÜRCİSTAN- BATUM

Sabah kahvaltımızı Ayder ’de otelimiz de aldıktan sonra Karadeniz’in olmazsa olmazı olan Çamlıhemşin’de de bunun en güzel örneği olan Fırtına Deresi’nde Kaçkar ve Verçenik Vadilerinden gelenElevit, Palovit ile Hala (Ayder) derelerinin birleşmesinden oluşarak bize yol boyunca eşlik ediyor. Burada Karadeniz’de bulunan 300 tane endemik bitkiyi bir arada bulacağınız Karadeniz’in en hızlı debisine ait Palovit şelalesini, oradan Zil Kale ve Çinciva Köprüsünü geziyoruz(ekstra). Ardından Gürcistan Acara’nın başkenti olan Batum gezimiz için yola çıkıyoruz. Yeni kimliklerimiz veya pasaportlarımız ve 50’tl karşılığında pul aldıktan sonra Batum’a geçiyoruz. Gezimiz ilk durağı  görenlere Venedik St. Sebastian meydanını hatırlatacak Piazza Meydanı ile başlıyor. Hemen yanında Aziz Nikolas kilisesini geziyoruz. Ardından  Yunan Mitolojisinde Altın Postun Aranışı hikâyesinde konu edilmiş olan Medea Heykelini ve etrafında yer alan tarihi binaları ile Avrupa Meydanını görmekten çok keyif alacaksınız. Birbirinden güzel fotoğraflar çekme fırsatı bulup hikayelerini dinledikten sonra Tiyatro ve Opera binasının bulunduğu ve orjinali İtalya’nın Bologna şehrinde yer alan Poseidon çeşmesini görebileceğimiz Tiyatro Meydanına geçiyoruz. Tiyatro Meydanından sonra Sahil kısmında yer alan ve Gürcülerin en meşhur Aşk hikayelerinden birisini anlatan Ali İle Nino heykelini görmek için kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Ali ve Nino heykeli sonrasında oradan Batum’dan çıkıyoruz. Ardından,Artvin Hopa ilçesini geçerek Çoruh nehrini takip ederek Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz.

4.Gün: DİYARBAKIR VARIŞ

Sabah 06:00 Diyarbakır’a varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi daha önce belirlenmiş noktalara bırakıp bir başka turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

REZERVASYON DETAYLARI

Diyarbakır Çıkışlı Doğu Karadeniz Turu ( 1 Gece - 2 Gün )

1 Gece - 2 Gün, Otobüs ile Ulaşım

Tur Tarihi :

20.03.2020

Konaklama :

Ulaşım :

Otobüs ile Ulaşım

1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

900 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar