loading
Tur Kodunu Yazınız

Diyarbakır Çıkışlı Karadeniz Turu

Sezon Sonu | Kesin Kalkış
Doğu Karadeniz Turu

Diyarbakır Çıkışlı Karadeniz Turu

Son 10 Kişi
TL 999,00
TL 799,00 / Kişi Başı
KRD-21
Sezon Sonu
2 Gece - 3 Gün
Diyarbakır Çıkışlı
Otobüs ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

1.Gün: DİYARBAKIR ÇIKIŞ


 

Değerli misafirlerimiz, sizleri daha önce belirlemiş olduğunuz noktaların önünden alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz boyunca profesyonel kokartlı turist rehberi eşliğinde geçeceğimiz güzergâhlar hakkında tek tek bilgi alıyoruz.

 

2. Gün: ZİGANA DAĞI – ALTINDERE MİLLİ PARKI – SÜMELA MANASTIRI- TRABZON – AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – UZUNGÖL – ÇAY FABRIKASI – AYDER YAYLASI 


 

Değerli misafirlerimiz,  Zigana dağında alacağımız açık büfe kahvaltı (ekstra) Trabzon’un Maçka ilçesinden geçerek koruma altında olan Altındere Milli Parkına ulaşıyoruz. Coşan dere boyunca doğanın görkemli güzelliklerini seyrederek yapacağımız bu yolculuk Sümela Manastırının görünmesiyle taçlanacak. Karadağ’ın en sarp yerinde kurulmuş olan manastırın manzarası sizleri büyüleyecek. Meryem Ana Kilisesi, Nöbetçi Odaları, Misafirhane, Ayazma, Su Kemerleri, Kaya Fresklerini rehberimizin anlatımıyla öğrendikten sonra, Tuğra Basan, kimine göre dört köşe, kimine göre de masa anlamında “Trapezos” kelimesinden adı gelen Trabzon’u gezmek için Ayasofya (Camisine) geçiyoruz. Kilise olarak yapılmış olan, 1461 yılında şehri fetheden Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye çevrilen, zamanın vakıf eserinde tarihi yâd edeceğiz.  Trabzon’a özgü gümüş ve kuyum sanatının telkâri, hasır ve kazaziye örneklerini görebileceğimiz atölyelerini ziyaret ve alışveriş sonrası verilen serbest zamanı takiben Ülkemizde çay üretiminin yüzde doksanının bulunduğu Karadeniz Bölgemizde cay fabrikasına gidiyoruz. Çayın ülkemize giriş tarihini ve evrelerini öğrendikten sonra, ardından öğle yemeği için meşhur Akçaabat köftesi için Yomra’da öğle yemeğimizi alıyoruz. Dinlendikten sonra Uzungöl gezimizi başlatıyoruz. Haldizen deresinin önünü kapatılmasıyla oluşan gölde Orman ve yeşile doyup burada misafirlerimize  aktivitelere katılmaları için serbest zaman veriyoruz. Hemen ardından akşam saatlerinde Ayder yaylasında bulunan otelimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği eşliğinde horonun merkezi olan Rize yöresine ait oyunlar oynadıktan sonra odalarımıza geçiyoruz.
( Ayder yaylası  Gelgör Otel veya Aziziya Otel)

 3.Gün: AYDER, ÇAMLIHEMSİN, PALOVİT, ZİR KALE, ÇİNCİVA KÖPRÜSÜ, ZİPLİNESabah kahvaltımızı Ayder ’deki otelimiz de aldıktan sonra Ayder ‘de bulunan gelin tülü şelalesi ve doğasını, havasını içimize çektikten sonra Karadeniz’in olmazsa olmazı olan Çamlıhemşin’de de bunun en güzel örneği olan Fırtına Deresi’nde Kaçkar ve Verçenik Vadilerinden gelen Elevit, Palovit ile Hala (Ayder) derelerinin birleşmesinden oluşarak bize yol boyunca eşlik ediyor. Burada Karadeniz’de bulunan 300 tane endemik bitkiyi bir arada bulacağınız Karadeniz’in en hızlı debisine ait Palovit şelalesini, oradan Zil Kale ve Çinciva Köprüsünü geziyoruz, oradan Öğle yemeği için Fırtına deresinde öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Zipline ve Rafting yapmak üzere hazırlanıyoruz. Burada yaşanan heyecan dolu dakikalar ardından. Ayder yaylasında bulunan otelimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği eşliğinde horonun merkezi olan Rize yöresine ait oyunlar oynadıktan sonra odalarımıza geçiyoruz.
( Ayder yaylası  Gelgör Otel veya Aziziya Otel)


4. Gün: BULUT ŞELALESİ ( TAR ŞELALESİ )  – BORKÇA KARAGÖL


 


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Çamlıhemşin yolu  üzerinde bulunan Tar Deresi Kanyonu’na giderek gidiş geliş ortalama 2 saat sürecek olan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzü muhteşem Bulut Şelalesi’nin eşsiz manzarası ile taçlandırıyoruz. Burada siz değerli misafirlerimize manzarayı izleme ve resim çekmeniz için yeterli süreyi tanıyoruz. Ardından Artvin’in Borçka ilçesi sınırlarında yer alan ve doğal haliyle bozulmadan günümüze ulaşmış olan Karagöl’e (EXTRA 40 TL)  hareket ediyoruz. Borçka ilçesinde Çoruh Nehri kıyısında bizleri bekleyen minibüslere binerek yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk sonrasında Karagöl’e ulaşıyoruz. Karagöl’de vereceğimiz serbest zaman sonrasında tekrardan otobüsümüze dönerek ekstra gezimizi tamamlıyor ve programımızı sonlandırıyoruz.ve dönüş yoluna geçiyoruz.

5.Gün: DİYARBAKIR VARIŞ


 

Sabah 05.00 Diyarbakır’a varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi daha önce belirlenmiş noktalara bırakıp bir başka turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

karadeniz turu,diyarbakır çıkışlı karadeniz turu, mardin çıkışlı karadeniz turu, batman çıkışlı karadeniz turu, trabzon turu, ayder turu, zil kalesi, borkça karagöl turu, uzun göl turu, uygun fiyatta karadeniz turu, karadeniz, tur, 

256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar