loading
Tur Kodunu Yazınız

Diyarbakır Çıkışlı İzmir Turu ( 3 Gece - 4 Gün )

23 Mayıs 2020 Cumartesi | Kesin Kalkış

Diyarbakır Çıkışlı İzmir Turu ( 3 Gece - 4 Gün )

Son 10 Kişi
TL 1.200,00
TL 1.100,00 / Kişi Başı
8982
23 Mayıs 2020 Cumartesi
3 Gece - 4 Gün
Diyarbakır Çıkışlı
Otobüs ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

1.Gün

Buluşma yerimiz ve saatimiz;  Ninova Park AVM yanındaki Shell petrol ofisinin önünde 11.30'dur. Hareket saatimiz 11.45'tir. Yolculuğumuz MİTRATUR refakat’ı,  araç içi ikramlar eşliğinde  başlıyor.  Profesyonel kokartlı rehberimizden gideceğimiz yerler hakkında detaylı ön bilgilerimizi alıyoruz.

2.Gün

Yol güzergahımız üzerinde vereceğimiz molalar ardından sabah saatlerinde  kahvaltımızı yapıyoruz. Daha sonra  Heredotos'a göre Fransa'nın Marsilya şehrini kurmuş olan, Anadolu'da antik dönemden beri ismi değişmeyen Eski Foça'ya gidiyoruz. Burada hüzünlü bir aşk hikayesi olan Karataş efsanesini rehberimizden dinliyoruz. Eski Foça'nın kalesini balıkçılarını ve tarihi sokaklarını gezmek için serbest zaman veriyoruz. öğle saatlerinde yüzmek için Foça sahiline geçiyor. yüzmek için serbest zaman veriyoruz. ardından otelimizin bulunduğu Alsancak, İzmir'e gidiyoruz. akşam yemeğimiz otelimizde. (http://www.izmirmadiotel.com/ )İsteyen misafirlerimizle Akşam İzmir'in sembolü haline gelmiş tarihi saat kulesine yürüyüş yapıyoruz.

3.Gün

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Selçuk’a hareket ediyoruz. İlk durağımız , Meryem Ana Evi, Efes Antik Kenti (Arcadiane Caddesi, Tiyatro, Herakles Kapısı, Trojan Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Skolastik Hamamlar, Gymnasion, Ticaret Agorası, Parlemento Binası, Mozaikli kaldırım) gezimiz ardından Şirince'ye doğru yola çıkıyoruz. Zeytinlikler arasına uzanan yol bizi şirin bir Rum köyü, eski adı “Çirkince” olan Şirince’ye getiriyor. Birbirinden güzel evleri, sokakları ve insanlarıyla Şirince’nin meyveli şaraplarını, bağları gördükten sonra ardından öğle yemeğimizi  alıyoruz. Türkiye'nin en güzel turistik mekanlarından biri olan Kuş adasına geçiyoruz. Ada'da alışveriş ve sahil kenarında yürüyüş için serbest zaman veriyoruz. Fotoğraflarımızı aldıktan sonra konaklamamız olan İzmir'e doğru yola çıkıyoruz. konaklama ve akşam yemeği otelimizde. (http://www.izmirmadiotel.com/)

4.Gün

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından İonya Bölgsini en önemli kentlerinden biri olan Klozomenia Antik Kenti'ni ziyaret edyoruz. Burada Şehir surlarını ev yapılarını, Anadolu'daki ilk zeytin yağı fabrikasını geziyoruz. Urla gezimizin ardından Çeşme'ye hareket ediyoruz. Çeşme'de denize sıfır bir restorant’ta öğle yemeğimizi alıyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansarayı görüyoruz. Sonrasında Haralamos Kilisesini gezdikten sonra Alaçatı'ya doğru hareket ediyoruz.  Alaçatı’nın en güzel yerel ürünlerini ve keyifli hediyelikleri alabileceğimiz, Alaçatı Pazarı, Alaçatı’nın meşhur sokakları ve Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokakları geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize dönüyoruz. konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde. (http://www.izmirmadiotel.com/)

5.Gün

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından İzmir Konak Meydanından panoramik olarak, Kordon, Saat Kulesi, Hükümet Konağını görerek, Asansör (Panoramik )  gezisini yapıyoruz ve sonrasında Diyarbakır'a doğru yola çıkıyoruz.

6.Gün
Sabah saat 08.00'de Diyarbakır'a varıyoruz. Bir başka turda görüşmek dileğiyle esenle kalın

REZERVASYON DETAYLARI

Diyarbakır Çıkışlı İzmir Turu ( 3 Gece - 4 Gün )

3 Gece - 4 Gün, Otobüs ile Ulaşım

Tur Tarihi :

23.05.2020

Konaklama :

Ulaşım :

Otobüs ile Ulaşım

1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

2400 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar