loading
Tur Kodunu Yazınız

Batman Kalkışlı Orta Ve Doğu Karadeniz Turu

26 Mayıs 2021 Çarşamba | Kesin Kalkış
Batman Çıkışlı Orta Ve Doğu Karadeniz Turu

Batman Kalkışlı Orta Ve Doğu Karadeniz Turu

Son 10 Kişi
TL 1.500,00
TL 1.150,00 / Kişi Başı
ORTKRD-72
26 Mayıs 2021 Çarşamba
3 Gece - 4 Gün
Batman Çıkışlı
Otobüs ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

1.Gün: BATMAN ÇIKIŞ

Toplanma ve Çıkış Noktası: Akşam 20:00’de Ninova Avm yanı Shell Petrol Önünden hareket ediyoruz. Değerli misafirlerimiz, sizleri daha önce belirlemiş olduğunuz noktaların önünden alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz boyunca profesyonel kokartlı turist rehberi eşliğinde geçeceğimiz güzergâhlar hakkında tek tek bilgi alıyoruz.


 

2.Gün: AMASYA – ORDU – GİRESUN

Değerli misafirlerimiz, Amasya da alacağımız sabah kahvaltısından sonra Amasya şehir turuna çıkıyoruz. İlk  durağımız Ferhat & Şirin Parkı ve Sırasıyla Amasya kalesi. – Yıldırım Bayezid Külliyesi – Yalı boyu evleri – Şehzadeler Parkı ardından Oradan çıkıp kısa bir yolculuktan sonra orduya geçiyoruz. Ordu da teleferik için misafirlerimize serbest zaman veriyoruz. Serbest zamandan sonra Giresun’a geçiyoruz. Giresun’u panoramik görmek için Giresun seyir tepesine çıkıyoruz. Ardından konaklayacağımız otele geçiş yapıyoruz. (La Quinta by Wyndham Otel Giresun)


 

3.Gün: TRABZON – AYASOFYA – ATATÜRK KÖŞKÜ – UZUNGÖL – ÇAY FABRIKASI – AYDER YAYLASI

Sabah otelde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Tuğra Basan, kimine göre dört köşe, kimine göre de masa anlamında “Trapezos” kelimesinden adı gelen Trabzon’u gezmek için Ayasofya (Camisine) geçiyoruz. Kilise olarak yapılmış olan, 1461 yılında şehri fetheden Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye çevrilen, zamanın vakıf eserinde tarihi yâd edeceğiz. Daha sonra 19.yy başlarında, tamamen Trabzon panoramalı Soğuksu sırtlarına yapılmış olan 4 katlı Atatürk Köşkü geziliyor. Ulu Önder Atatürk’ün 3 kez ziyaret ettiği Trabzon’da konakladığı bu mekanda ki yakın tarihe ait eserlerden çok şey öğreneceğiz. Trabzon’a özgü gümüş ve kuyum sanatının telkâri, hasır ve kazaziye örneklerini görebileceğimiz atölyelerini ziyaret ve alışveriş sonrası verilen serbest zamanı takiben Ülkemizde çay üretiminin yüzde doksanının bulunduğu Karadeniz Bölgemizde cay fabrikasına gidiyoruz. Çayın ülkemize giriş tarihini ve evrelerini öğrendikten sonra, ardından öğle yemeği için meşhur Akçaabat köftesi için Yomra’da öğle yemeğimizi alıyoruz. Dinlendikten sonra Uzungöl gezimizi başlatıyoruz. Haldizen deresinin önünü kapatılmasıyla oluşan gölde Orman ve yeşile doyup burada misafirlerimize aktivitelere katılmaları için serbest zaman veriyoruz. Hemen ardından Uzungölün en güzel konumuna sahip Sezgin otelde konaklıyoruz. Akşam yemeği otelimizde


 

4.Gün: AYDER, ÇAMLIHEMSİN, PALOVİT, ZİR KALE, ÇİNCİVA KÖPRÜSÜ, ZİPLİNE

 

Sabah kahvaltımızı Ayder ’de otelimiz de aldıktan sonra Ayder ‘de bulunan gelin tülü şelalesi ve doğasını, havasını içimize çektikten sonra Karadeniz’in olmazsa olmazı olan Çamlıhemşin’de de bunun en güzel örneği olan Fırtına Deresi’nde Kaçkar ve Verçenik Vadilerinden gelenElevit, Palovit ile Hala (Ayder) derelerinin birleşmesinden oluşarak bize yol boyunca eşlik ediyor. Burada Karadeniz’de bulunan 300 tane endemik bitkiyi bir arada bulacağınız Karadeniz’in en hızlı debisine ait Palovit şelalesini, oradan Zil Kale ve Çinciva Köprüsünü geziyoruz, oradan Öğle yemeği için Fırtına deresinde öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Zipline ve Rafting yapmak üzere hazırlanıyoruz. Burada yaşanan heyecan dolu dakikalar ardından. Hemen ardından konaklayacağımız otellimize geçiyoruz. Otelimiz Fırtına dersine olan manzarasıyla sizlere eşsiz bir manzara sunacaktır. (Hanedan Suit Hotel )


 

5.Gün: BULUT ŞELALESİ ( TAR ŞELALESİ ) – BORKÇA KARAGÖL


Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Çamlıhemşin yolu  üzerinde bulunan Tar Deresi Kanyonu’na giderek gidiş geliş ortalama 2 saat sürecek olan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzü muhteşem Bulut Şelalesi’nin eşsiz manzarası ile taçlandırıyoruz. Burada siz değerli misafirlerimize manzarayı izleme ve resim çekmeniz için yeterli süreyi tanıyoruz. Ardından Artvin’in Borçka ilçesi sınırlarında yer alan ve doğal haliyle bozulmadan günümüze ulaşmış olan Karagöl’e (EXTRA 40 TL)  hareket ediyoruz. Borçka ilçesinde Çoruh Nehri kıyısında bizleri bekleyen minibüslere binerek yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk sonrasında Karagöl’e ulaşıyoruz. Karagöl’de vereceğimiz serbest zaman sonrasında tekrardan otobüsümüze dönerek ekstra gezimizi tamamlıyor ve programımızı sonlandırıyoruz.ve dönüş yoluna geçiyoruz.


 

6.Gün: DİYARBAKIR VARIŞ

Sabah 05.00 Diyarbakır’a varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi daha önce belirlenmiş noktalara bırakıp bir başka turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

doğu ve orta karadeniz turu, karadeniz turu, diyarbakır çıkışlı karadeniz turu, batman çıkışlı karadeniz turu, mardin çıkışlı karadeniz turu, karadeniz, tur, orta karadeniz, doğu karadeniz, amasya turu, amasra turu,

REZERVASYON DETAYLARI

Batman Kalkışlı Orta Ve Doğu Karadeniz Turu

3 Gece - 4 Gün, Otobüs ile Ulaşım

Tur Tarihi :

26.05.2021

Konaklama :

Ulaşım :

Otobüs ile Ulaşım

1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

2300 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar