loading
Tur Kodunu Yazınız

2021 Yılı Tur Tarihleri Yakında Hizmetinizde | Kesin Kalkış

Son 10 Kişi
TL 1.099,00
TL 999,00 / Kişi Başı
14538
2021 Yılı Tur Tarihleri Yakında Hizmetinizde
2 Gece - 3 Gün
Diyarbakır Çıkışlı
Otobüs ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

1.Gün: Diyarbakır Çıkış

Toplanma ve Çıkış Noktası: Saat: 20:00 Ninova Avm Yanı Shell Petrol önünden hareket ediyoruz Değerli misafirlerimiz, sizleri daha önce belirlemiş olduğunuz noktaların önünden alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz boyunca profesyonel kokartlı turist rehberi eşliğinde geçeceğimiz güzergâhlar hakkında tek tek bilgi alıyoruz.

2.Gün: TRABZON –SÜMELA MANASTIRI – AYASOFYA – UZUNGÖL – ÇAY FABRIKASI – AYDER YAYLASI

Değerli misafirlerimiz, Zigana dağlarında alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Maçka’ya varıp Altındere vadisi boyunca Sumela Manastırının bulunduğu Altındere Milli Parkına varıyoruz. Manastırın tadilatta olması nedeniyle manastırı seyir terasından görüp aracımızla buluşup yolumuza devam ediyoruz Tuğra Basan, kimine göre dört köşe, kimine göre de masa anlamında “Trapezos” kelimesinden adı gelen Trabzon’u gezmek için Ayasofya (Camisine) geçiyoruz. Kilise olarak yapılmış olan, 1461 yılında şehri fetheden Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye çevrilen, zamanın vakıf eserinde tarihi yâd edeceğiz. Trabzon’a özgü gümüş ve kuyum sanatının telkâri, hasır ve kazaziye örneklerini görebileceğimiz atölyelerini ziyaret ve alışveriş sonrası verilen serbest zamanı takiben Ülkemizde çay üretiminin yüzde doksanının bulunduğu Karadeniz Bölgemizde cay fabrikasına gidiyoruz. Çayın ülkemize giriş tarihini ve evrelerini öğrendikten sonra, ardından öğle yemeği için çamburnunda bulunan manzarasıyla sizi büyülüyecek olan Hancıoğlu tehsislerine götürüyoruz. öğle yemeğimizi alıyoruz. Dinlendikten sonra Uzungöl gezimizi başlatıyoruz. Haldizen deresinin önünü kapatılmasıyla oluşan gölde Orman ve yeşile doyup burada misafirlerimize aktivitelere katılmaları için serbest zaman veriyoruz. Hemen ardından akşam saatlerinde Ayder yaylasında bulunan otelimize varış ve yerleşme. Akşam yemeği eşliğinde horonun merkezi olan Rize yöresine ait oyunlar oynadıktan sonra odalarımıza geçiyoruz.
(GELGÖR OTEL )

3.Gün: SARP SINIR KAPISI, GANİO KALESİ, POSEDİON VE MEDEA HEYKELİ. KATEDRALLER, PİAZZA MEYDANI, ŞEHİR MERKEZİ

Sabah kahvaltımızı Ayder ’de otelimiz de aldıktan sonra Batum Sarp sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Rehberimizin verdiği bilgiler ardından, Batum’a geçiş yapıyoruz. Paralarımızı Gürcistan parası olan Lari yaptıktan sonra ilk olarak Poseidon ve medea heykeli daha sonra Avrupa Meydanı, Astronomik Saat, Ermeni kilisesi, Ali ve Nino heykeli, Piazza Meydanı’nı gezdikten sonra şehri gezmek ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Saat 17.00 de toplanıp Ayder’e otelimize doğru yola çıkıyoruz. (GELGÖR OTEL)

4.Gün: AYDER, ÇAMLIHEMSİN, PALOVİT, ZİR KALE, ÇİNCİVA KÖPRÜSÜ, ZİPLİNE

Sabah kahvaltımızı Ayder ’de otelimiz de aldıktan sonra Ayder ‘de bulunan gelin tülü şelalesi ve doğasını, havasını içimize çektikten sonra Karadeniz’in olmazsa olmazı olan Çamlıhemşin’de de bunun en güzel örneği olan Fırtına Deresi’nde Kaçkar ve Verçenik Vadilerinden gelenElevit, Palovit ile Hala (Ayder) derelerinin birleşmesinden oluşarak bize yol boyunca eşlik ediyor. Burada Karadeniz’de bulunan 300 tane endemik bitkiyi bir arada bulacağınız Karadeniz’in en hızlı debisine ait Palovit şelalesini, oradan Zil Kale ve Çinciva Köprüsünü geziyoruz,(Ekstra tur ) oradan Öğle yemeği için Fırtına deresinde öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından Zipline ve Rafting yapmak üzere hazırlanıyoruz. Burada yaşanan heyecan dolu dakikalar ardından, Diyarbakır’a doğru yola çıkıyoruz.

5.Gün: DİYARBAKIR VARIŞ

Sabah 06.00 Diyarbakır’a varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi daha önce belirlenmiş noktalara bırakıp bir başka turda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

REZERVASYON DETAYLARI

2 Gece - 3 Gün, Otobüs ile Ulaşım

Tur Tarihi :

02.07.2020

Konaklama :

Ulaşım :

Otobüs ile Ulaşım

1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

1998 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar